Yazılı Basın

HÜRRİYET GAZETESİ

Hürriyet Gazetesi kurulduğu 1948 yılından bu yana Türk basının lider kuruluşu olarak habercilik yolculuğunu sürdürmektedir. Bu başarının arkasında, evrensel basın ilkeleri ekseninde sürdürülen doğru, güvenilir, tarafsız habercilik anlayışı yatmaktadır.

Hürriyet gündem oluşturma gücünü, ekonomiden politikaya, magazinden spora hayatın her alanını kapsayan haberlerinden ve etkin yazar kadrosundan alır.

Türk basınında daima yeniliklerin, modern hamlelerin öncülerinden olan Hürriyet, teknolojinin gelişmesiyle birlikte yazılı basındaki gücünü dijital alana da aktarmış ve burada da liderliği ele almıştır. 20 yılı aşkın süredir yayın yapan hürriyet.com.tr sayesinde güvenilir haberler çok daha hızlı şekilde milyonlara ulaşmaktadır.

Hürriyet kadroları tarafından üretilen haberler gazete, hürriyet.com.tr ve sosyal medya üzerinden haftanın 7 günü, 24 saat izlenebiliyor. Bu sayede internet ortamındaki ‘haber kirliliğinde’ kaybolmak istemeyen okurlar Hürriyet’i en güvenilir liman olarak görüyor. Aynı şekilde reklam verenler de bu gerçekten hareketle, hedef kitlelerine ulaşmak için Hürriyet’i tercih ediyor.

HÜRRİYET KELEBEK

Magazin ve yaşam gazetesi “Kelebek”, 48 yıldır Hürriyet okurlarını gündelik hayatın stresinden uzaklaştırarak hayatlarına renk katacak içerikler sunmaktadır. Onur Baştürk, Ömür Gedik, Savaş Özbey, Orkun Ün gibi kalemlerin yazar kadrosunu oluşturduğu Kelebek, magazinden modaya, gece hayatından televizyon dünyasına kadar pek çok konuda en güncel haberleri okurlarıyla buluşturmaktadır.

HÜRRİYET CUMARTESİ

Hürriyet Cumartesi; sinema, tiyatro, müzik, moda, sağlık, çocuk, astroloji, kent yaşamı gibi konularda uzman yazarlarıyla kültür-sanattan alışverişe pek çok konuda rehber oluyor. Özel söyleşileri ve konuları, en iyi 10 seçkileriyle sadece hafta sonlarına değil tüm haftaya renk katıyor, daha iyi bir hayat için ipuçları veriyor.

HÜRRİYET PAZAR

Türkiye’nin en prestijli markalarından biri olan Hürriyet Pazar, konuları ele alış biçimi, özel yazıları ve röportajlarıyla gündemi takip etmekle kalmıyor, oluşturuyor da. Tüm hafta boyunca konuşulan içeriğiyle pazar günleri gazete okuma alışkanlığının devam etmesini sağlıyor.

HÜRRİYET SEYAHAT

Hürriyet Seyahat, hem gezginleri hem de alanında uzman yazarlarıyla her yaştan gezgine ‘dünyayı sunuyor’. Okurlarında keşfetme isteği yaratan gazete; en iyileri, en özelleri, en yenileri, en güzelleri paylaşıyor, sosyal medya hesabında da seyahat tutkunlarıyla ayrıca buluşuyor.

HÜRRİYET KİTAP SANAT

Hürriyet Kitap Sanat 3 Şubat 2017 tarihinden beri her hafta edebiyat ve sanat dünyasının nabzını tutan içeriğiyle okurlarla buluşuyor. Her cuma yeni kitapları, edebiyat dünyasının en son eserlerini tanıtan, değerlendiren; müzikten tiyatroya, resme ve heykele, fotoğrafçılıktan mimariye kadar sanatın, yaratıcılığın her alanına uzanan Hürriyet Kitap Sanat, yayınlandığı ilk günden itibaren hem okurların, hem de edebiyat-sanat dünyasının otorite isimleri ve kurumları tarafından takip edilen bir kaynak oldu.

Edebiyat, caz, klasik müzik, plastik sanatlar, mimari, sinema ve tiyatro yazılarında Doğan Hızlan, A.Ömer Türkeş, Metin Celâl, Haydar Ergülen, Ömer Erdem, Ayşegül Sönmez, Uğur Vardan, Hasan Bülent Kahraman, Elif Türkölmez, Efnan Atmaca, Murat Özer, Yücel Kayıran, Murat Meriç, Burcu Pelvanoğlu, Eda Solmaz, Elvin Vural, İhsan Yılmaz, Bahar Çuhadar, Erkan Aktuğ gibi alanında uzman isimlerin imzaları yer alıyor. Yeni yayımlanan kitaplardan sergilere, tiyatro oyunlarına ve konserlere kadar sanat dünyasının bütün renklerini okuruna yetkin imzaların yorumlarıyla ulaştırarak rakipsizliğini kısa sürede kanıtlamıştır. Hürriyet Kitap Sanat’ın başarısının arkasındaki en önemli değerleri; yazı işlerinin içeriğine oluşan güven, zenginlik, haber/reklam oranının optimum seviyede tutulmasıdır. Bu yönüyle gazetenin prestijine yaptığı katkıyı tüm Türkiye’de tirajla da desteklemektedir.

HÜRRİYET KİTAP

1948 yılından bugüne dek Türkiye’nin günlük siyasi ve toplumsal haber ihtiyacını kesintisiz olarak gideren Hürriyet Gazetesi, Hürriyet Kitap projesiyle var olan arşiv gücünü ve iletişim kanallarını geniş kitlelere aktarmayı sürdürüyor. Hürriyet Kitap; bu kapsamda Türk insanının kitap okuma, bilgiyi kullanma ve sosyal gelişimine de ciddi katkı sağlayarak, oluşturduğu sosyal sorumluluk projeleri ve dijital kimliğiyle fark yaratıyor. Sağlıktan kültür sanata, tarihten spora kadar toplumu etkileyen ve yön veren her konuda, geniş bir bakış açısı ile toplumsal bir sorumluluk üstleniyor.

 

HÜRRİYET GÖSTERİ DERGİSİ

Hürriyet Gösteri 40 yılı aşkın süredir edebiyat/sanat türlerinin en yeni ve en güçlü örneklerini yayınlayan bir sanat/edebiyat dergisidir. Hazırladığı dosyalarla da, dünden bugüne edebiyat/sanat tarihinin referans dergisi olma özelliğini taşımaktadır.

Güncelin izinde, bu alandaki tanınmış kişilerin, uzmanların, yazarların, akademisyenlerin katkıları ile dosyalar gerçekleştirmektedir.

Hürriyet Gösteri’nın yayın politikasının önemli kurallarından biri, günümüzü yarına taşımaktır. Ayrıca her kuşağın sesini duyurmak, eski ustalar kadar yeni yeteneklerin çalışmalarını da  okura iletmek ilk günden itibaren derginin uyguladığı bir anlayıştır.

Doğan Hızlan’ın Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı derginin amacı bugünün  okuru kadar, yarının okurunu da estetik bir bütünlükte tatmin etmektir.

 

HÜRRİYET AKDENİZ

Batı Akdeniz’de 33 yıldır varlığını sürdüren Hürriyet Akdeniz, 2022 yılını da dolu dolu geçirdi. 2022 yılında ‘Hürriyet Akdeniz Editör Masası’nda yine kentin önde gelen isimleri konuk edilmiştir. Ayrıca deneyimli muhabir, editör, köşe yazarlarımızın hazırladığı özel haber ve röportajlar yıl boyunca ortaya dolu dolu bir bölge eki çıkmasını sağlamıştır. Özellikle turizm-çevre alanında ve sıcak gündem takibi sonrası hazırlanan özel haberler Türkiye gündeminde de geniş yer bulmuştur. Hürriyet Akdeniz, 2022 yılında Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) tarafından haber ve röportaj dalında 2 ödül kazanmıştır. Hürriyet Akdeniz, yine 2022 yılı içerisinde önce kent ekonomisine yön veren iş dünyası temsilcilerini, daha sonra da turizm sektörü profesyonellerini Hürriyet çatısı altında bir araya getirme başarısını göstererek bölgedeki sorunların kamuoyuna duyurulması ve çözümüne katkı sunmuştur. 

 

HÜRRİYET ANKARA

Hürriyet Ankara, “Kentini Yaşayan Gazete” sloganıyla başkent Ankara’da yerel gündemin nabzını tutuyor. Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı ve e-posta adresine gelen iletilerle hazırlanan “Burada Okur Yazar” adlı okur köşesi, vatandaş(yurttaş) gazeteciliğini yaşatırken, başkentte birçok sorunun çözüme kavuşmasını da sağlıyor.  “Sosyal Medyada Kalmasın” köşesi, sosyal medyanın yoğun gündeminde gözden kaçan olaylar ve gelişmeleri okurlarıyla buluşturuyor. Ayrıca her hafta “Mahallenin Nabzı” ile sözü muhtarlara bırakırken, “EKO-Nabız” röportajları ile de kent ekonomisinin sesi oluyor. www.hurriyet.com.tr/ankara internet adresi, yerel haberleri dijital ortama taşıyor.

HÜRRİYET BURSA

19 Nisan 2004 tarihinde yayınlanmaya başlayan Hürriyet Bursa, haberciliğini Güney Marmara’nın nabzını tutacak şekilde genişleterek bir bölge gazetesi halini almıştır. Dağıtım ağının Bursa, Bandırma, Susurluk ve Yalova’yı kapsamasıyla bu bölgelerde de etkin biçimde habercilik faaliyetleri sürdürülmektedir.

Gazetede, kaynakları Bursa bölgesine dayanmak kaydıyla, Sağlık, Eğitim, PET, İlçeler, Yalova, Futbol Konseyi, Bandırma ve Denizcilik, Kültür Sanat, Gastronomi, İş’te Magazin, sayfaları hayata geçirilmiştir. 2020 yılında Covid-19 pandemisine bağlı olarak Bursa’nın önde gelen isimleriyle 4 ay süren söyleşiler yapılmış ve kanaat önderlerinin Bursa halkıyla buluşması sağlanmıştır. Bunların yanında ekonomi, çevre, Yeni Normal süreci ile ilgili yazı dizileri hazırlanmıştır.

2021 yılında hayata geçirilen yeni uygulamalar arasında ise İş dünyasına yönelik İş-Yönetim, Bursa’da yükselen salon sporlarının nabzını tutmak üzere Salon Sporları Sayfası, Bölgenin kalkınma ajansı olan BEBKA’dan alınan kredilerle geliştirilen işlerin aktarıldığı BEBKA ile Büyüdüler başlıklı yazı dizileri sayılabilir.

YENİ YÜZ, YENİ KÖŞELER

Bölgelerde ek bir maliyet gerektirmeyen “Hürriyet Yazıyor Sorunlar Çözülüyor”, “Futbol Konseyi”, “İş’te Magazin” “Gastronomi” köşeleri devam etmiştir. Ayrıca 2022 yılında Uludağ Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Efsun Dindar’ı da gönüllü bir şekilde kadrosuna katarak çevre ile ilgili önemli yazılara ve özel haberlere imza atmıştır.

HÜRRİYET ÇUKUROVA-GAP

Hürriyet Çukurova 29 Ekim 1989 yılında yayına başlamış, acısıyla, tatlısıyla, hüznüyle, mutluluğuyla 34. yıla girmiştir. Bölgenin lider ve tek gazetesi haline gelen Hürriyet Çukurova GAP, geçmiş yıllarda olduğu gibi bundan sonra da okurlarının sesi olmaya devam edecektir. Hürriyet Çukurova GAP her zaman olduğu gibi sanatın, sanatçının, sporun, sporcunun, öğretmenin öğrencinin kısaca halkın yanında olmaya devam edecektir.

Anamur’dan Van’a kadar 25 ilde dağıtılmakta olan Hürriyet Çukurova-GAP bölgenin sesi olmaktadır.

 

HÜRRİYET EGE

Hürriyet Ege; 2 Ekim 1985 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Hürriyet Ege ulusal yayın yapan gazetelerin ilk bölge gazetesi olarak da medya tarihine geçmiştir. Çanakkale’den Antalya’ya kadar olan geniş bir coğrafyada haftanın her günü çıkan Hürriyet Ege; Ege Bölgesi’nde yaşayan 20 milyon insanın sesi, kulağı, sözcüsü olmaya devam etmektedir. Bölge insanının çok yakından tanıdığı geniş bir yazar kadrosuna sahip olan Hürriyet Ege; ekonomiden spora birçok konuda tematik ekleriyle de dikkat çekmektedir. Hürriyet Ege; deneyimli bir yazı işleri kadrosu tarafından İzmir Alsancak’taki merkez ofiste hazırlanmaktadır.

 

HÜRRİYET BÖLGE GAZETELERİ

Tüm bölge gazetelerinde “Bölge Gazeteciliğinde Yeni Dönem” projeksiyonuyla Ekim 2016’da yenilenme süreci başlatılmıştır. İstanbul’da ve bölgelerde ayrı ayrı koordinasyon toplantıları yapılmıştır. Periyodik toplantılar ve düzenli iletişimle, bölge gazetelerinin logoları, köşeleri, sayfa düzenleri/çatıları, 1. Sayfa ve arka kapaklar vb. yenilenmiştir. ​

DİĞER BÖLGE GAZETELERİ

Yukarıdaki günlük bölge gazeteleri dışında ilan projeksiyonlarına bağlı olarak Karadeniz, Kayseri, Konya, Eskişehir gibi illere ve bölgelere özel gazeteler, yerel sayfalar hazırlanmaktadır. Bu bölgelerin gazeteleri her yönüyle Ankara’da hazırlanıp, basıma hazır hale getirilmektedir. Yine Bursa’da ilan alımına bağlı olarak Doğu Marmara (Yalova, Sakarya ve Kocaeli) gazeteleri hazırlanmaktadır. Ege, Akdeniz ve Adana’da da bölgedeki farklı şehirler için ilanla koordinasyon içinde özel ayrı ekler yayınlanmaktadır.

ÖZEL SEKTÖR GAZETELERİ

Bölgelerde ayrıca Eğitim, Yapı-İnşaat, Ekonomi, Evlilik, Sevgililer Günü, Yılbaşı vb. gibi başlıklarla özel günler sayfaları hazırlanmaktadır. İlan alımına bağlı olarak ayrı bir ek olarak yayınlanmaktadır.