Yazılı Basın

HÜRRİYET GAZETESİ
Hürriyet Gazetesi kurulduğu 1948 yılından bu yana Türk basının lider kuruluşu olarak habercilik yolculuğunu sürdürmektedir. Bu başarının arkasında, evrensel basın ilkeleri ekseninde sürdürülen doğru, güvenilir, tarafsız habercilik anlayışı yatmaktadır. Hürriyet gündem oluşturma gücünü, ekonomiden politikaya, magazinden spora hayatın her alanını kapsayan haberlerinden ve etkin yazar kadrosundan alır. Türk basınında daima yeniliklerin, modern hamlelerin öncülerinden olan Hürriyet, teknolojinin gelişmesiyle birlikte yazılı basındaki gücünü dijital alana da aktarmış ve burada da liderliği ele almıştır. 20 yılı aşkın süredir yayın yapan hürriyet.com.tr sayesinde güvenilir haberler çok daha hızlı şekilde milyonlara ulaşmaktadır. Hürriyet kadroları tarafından üretilen haberler gazete, hürriyet.com.tr ve sosyal medya üzerinden haftanın 7 günü, 24 saat izlenebiliyor. Bu sayede internet ortamındaki ‘haber kirliliğinde’ kaybolmak istemeyen okurlar Hürriyet’i en güvenilir liman olarak görüyor. Aynı şekilde reklam verenler de bu gerçekten hareketle, hedef kitlelerine ulaşmak için Hürriyet’i tercih ediyor.

HÜRRİYET İK YENİ EKONOMİ
25 yıldır Hürriyet ile Türkiye baskısı her Pazar günü dağıtılan Türkiye’nin tek insan kaynakları gazetesi Hürriyet İK, büyük girişimlerin konuşulduğu, teknolojinin ön plana taşındığı yeni dünya düzeninde de değişimin adı oldu. Gelişen yeni dünya dinamikleri ve ekonominin dijital yeniliklerle birlikte geçirdiği dönüşüm, Türkiye’nin tek insan kaynakları gazetesi Hürriyet İK’da da büyük bir değişimi beraberinde getirdi. “Hürriyet İK & Yeni Ekonomi” adıyla yenilenen gazete Pazar günleri insan kaynakları ve yeni ekonomiye dair önemli içerikleriyle gündemi belirlemeye başladı.

HÜRRİYET KİTAP SANAT
Hürriyet Kitap Sanat 3 Şubat 2017 tarihinden beri her hafta edebiyat ve sanat dünyasının nabzını tutan içeriğiyle okurlarla buluşuyor. Her cuma yeni kitapları, edebiyat dünyasının en son eserlerini tanıtan, değerlendiren; müzikten baleye, resme ve heykele, fotoğrafçılıktan mimariye kadar sanatın, yaratıcılığın her alanına uzanan Hürriyet Kitap Sanat, yayınlandığı ilk günden itibaren hem okurların, hem de edebiyat-sanat dünyasının otorite isimleri ve kurumları tarafından takip edilen bir kaynak oldu. Edebiyat, caz, klasik müzik, plastik sanatlar, mimari, sinema ve tiyatro yazılarında Doğan Hızlan, A.Ömer Türkeş, Metin Celâl, Haydar Ergülen, Ömer Erdem, Fatih Özgüven, Ayşegül Sönmez, Elif Türkölmez, Efnan Atmaca, Murat Özer, Sevin Okyay, Yücel Kayıran, Burcu Pelvanoğlu, Eda Solmaz, Fırat Karadeniz, Elvin Vural, Evrim Altuğ, İhsan Yılmaz, Bahar Çuhadar, Erkan Aktuğ gibi alanında uzman isimlerin imzaları yer alıyor. Yeni yayımlanan kitaplardan sergilere, tiyatro oyunlarına ve konserlere kadar sanat dünyasının bütün renklerini okuruna yetkin imzaların yorumlarıyla ulaştırarak rakipsizliğini kısa sürede kanıtlamıştır. Hürriyet Kitap Sanat’ın başarısının arkasındaki en önemli değerleri; yazı işlerinin içeriğine oluşan güven, zenginlik, haber/reklam oranının optimum seviyede tutulmasıdır. Bu yönüyle gazetenin prestijine yaptığı katkıyı tüm Türkiye’de tirajla da desteklemektedir.

HÜRRİYET KELEBEK 
Magazin ve yaşam gazetesi “Kelebek”, 45 yıldır Hürriyet okurlarını gündelik hayatın stresinden uzaklaştırarak hayatlarına renk katacak içerikler sunmaktadır. Cengiz Semercioğlu, Onur Baştürk, Ömür Gedik, Savaş Özbey, Cihan Şensözlü gibi kalemlerin yazar kadrosunu oluşturduğu Kelebek, magazinden modaya, gece hayatından televizyon dünyasına kadar pek çok konuda en güncel haberleri okurlarıyla buluşturmaktadır.

HÜRRİYET CUMARTESİ
Cumartesi günleri insanların aileleriyle, çocuklarıyla, arkadaşlarıyla planlar yapmak istediği, kent hayatına katıldıkları, alışverişe çıktıkları bir gün. Hürriyet Cumartesi de hafta sonları, Uğur Vardan, Vedat Milor, Savaş Özbey, Tolga Akyıldız, Bahar Çuhadar, Elçin Yahşi gibi işinde uzman isimlerle okurlarına rehber oluyor. Sinemadan müziğe, tiyatrodan kitaba, stilden televizyona bir kültür sanat, alışveriş ve etkinlik ajandası olarak yayınlanan Hürriyet Cumartesi yıldız sistemi ile değerlendirmeler yapıyor, “en iyi”leri, özel söyleşileri, incelemeleri ve dinamik tasarımıyla bir kent rehberi olarak hafta sonuna renk ve zenginlik katıyor.

HÜRRİYET PAZAR
Pazar keyfi denince akla ilk Hürriyet Pazar geliyor. Gündemi belirleyen dosyalar, polemikler, dünyanın ve Türkiye’nin tanınmış isimleriyle özel söyleşiler, özel haberler, çarpıcı konuların yanı sıra mizah, yeme-içme, doğa, teknoloji ve yaşam tarzı yazılarının yer aldığı Hürriyet Pazar’da Vedat Milor, Dr. Mehmet Öz, Ebru Erke, Hakan Gence gibi alanının en ünlü ve başarılı isimleri okurlarla buluşuyor. Türkiye’nin en prestijli markalarından biri olan Hürriyet Pazar, tüm hafta boyunca konuşulan içeriğiyle pazar günleri gazete okuma alışkanlığının devam etmesini sağlıyor. 

HÜRRİYET SEYAHAT
Seyahat trendleri ve kültürü hakkında rehberlik eden, hayal kurduran, bu hayalleri gerçekleştirmek için en iyi lokasyonlarla en uygun önerileri sunan Hürriyet Seyahat, okurlarında dünyayı keşfetme isteği yaratıyor. 2011’den bu yana her pazar okuyucusuna ulaşan gazete yurtiçi ve yurtdışından yeni rotalar öneriyor, turizm sektöründeki fırsatlardan haberdar ediyor, küresel trendlere yer ayırıyor. Saffet Emre Tonguç, Ebru Erke, Özge Altınok Lokmanhekim gibi konusunda uzman kalemlerin tavsiyeleriyle bir şehri bambaşka bir gözle görmek, dünya lezzetlerini deneyimlemek, çocukla seyahati daha kolay ve eğlenceli hale getirmek mümkün oluyor. İnternette ve sosyal medyada da içeriğiyle aktif olarak yer alan Hürriyet Seyahat, uzmanlardan alınan ‘en iyi’ seçkileriyle de her yaştan gezginlere yol gösteriyor. 

HÜRRİYET BÖLGE GAZETELERİ
Tüm bölge gazetelerinde “Bölge Gazeteciliğinde Yeni Dönem” projeksiyonuyla Ekim 2016’da yenilenme süreci başlatılmıştır. İstanbul’da ve bölgelerde ayrı ayrı koordinasyon toplantıları yapılmıştır. Periyodik toplantılar ve düzenli iletişimle, bölge gazetelerinin logoları, köşeleri, sayfa düzenleri/çatıları, 1. Sayfa ve arka kapaklar vb. yenilenmiştir. ​

YENİ YÜZ, YENİ KÖŞELER
Bölgelerde ek bir maliyet gerektirmeyen “Hürriyet Yazıyor Sorunlar Çözülüyor”, “Futbol Konseyi”, “İş’te Magazin” köşeleri magazincemiyet sayfaları, şehir ve spor sayfaları hayata geçirilmiştir.​

HÜRRİYET ANKARA
“Kentini Yaşayan Gazete” sloganıyla 31 Mart 2006’da yayınlanmaya başlayan Hürriyet Ankara, geçen yıl da başkentin nabzını tuttu. 31 Mart yerel seçimleri sonrası “Seçimin Ardından Başkanlar Konuşuyor” yazı dizisiyle Ankara Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin tüm başkanlarının ilk mesajlarını okurlarıyla buluşturdu, Hürriyet Ankara bürosunu ziyaret eden bakanların çok özel açıklamalarıyla da gündem yarattı. Hürriyet Ankara, “WhatsApp Şehir Hattı” ve “Burada Okur Yazar” adlı okur köşesiyle kent haberciliğinde öncü olmaya devam ediyor.

HÜRRİYET AKDENİZ
Dağıtım bölgesi Antalya, Burdur, Isparta ve Fethiye olan Hürriyet Akdeniz, 2019 yılı itibariyle 30’uncu yaşını kutlamış, 30’uncu yılını 32 sayfalık özel ekle taçlandırmıştır. Hürriyet Akdeniz ayrıca içeriğini medya sektöründeki güncel gelişmelere göre yenilemiştir. “Hürriyet Akdeniz Editör Masası” bölümüyle bölgenin önde gelen isimlerini her ay okuyucularıyla buluşturmaya başlayan Hürriyet Akdeniz, deneyimli muhabir ve editörlerin güncel, eğitim, turizm, ekonomi, siyaset, sanat ve spor alanında hazırladığı özel röportajlarla bölgede yürütülen çalışmalar, sorunlar ve çözüm önerilerini kent gündemine taşımıştır. 2012 yılından beri devam eden “Vatandaş Ne Diyor?” köşesiyle yayın bölgesindeki tüm sorunlar ilgili kurumların dikkatine sunularak çözüm olanağı sağlanmıştır. Hürriyet Akdeniz, 2019 yılında bölgedeki en etkili medya kuruluşu olan Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nden (AGC) Turizm ve Ekonomi alanında 2 ayrı ödüle layık görülmüştür. ​

HÜRRİYET EGE
Hürriyet Ege; 2 Ekim 1985 tarihinde ilk yayın hayatına başlamıştır. Hürriyet Ege ulusal yayın yapan gazetelerin ilk bölge gazetesi olarak da medya tarihine geçmiştir. Çanakkale’den Antalya’ya kadar olan geniş bir coğrafyada haftanın her günü çıkan Hürriyet Ege; Ege Bölgesi’nde yaşayan 20 milyon insanın sesi, kulağı, sözcüsü olmaya devam etmektedir. Bölge insanının çok yakından tanıdığı geniş bir yazar kadrosuna sahip olan Hürriyet Ege; ekonomiden spora birçok konuda tematik ekleriyle de dikkat çekmektedir. Hürriyet Ege; deneyimli bir yazı işleri kadrosu tarafından İzmir Alsancak’taki merkez ofiste hazırlanmaktadır.

HÜRRİYET BURSA 
19 Nisan 2004 tarihinde yayınlanmaya başlayan Hürriyet Bursa, yayın hayatına başladıktan 7 yıl sonra bir revizyon geçirmiş, daha Bursalı ve daha yerel bir bölge gazetesi olmuştur. Bursa, Bandırma ve Susurluk’a dağıtılmaktadır. Gazetede, kaynakları Bursa bölgesine dayanmak kaydıyla, Sağlık, Eğitim, PET, İlçeler, Yalova, Futbol Konseyi, Bandırma ve Denizcilik sayfaları hayata geçirilmiştir. 2019 yılında Bursa’nın önde gelen şirketlerinin inovatif İK uygulamalarını konu alan uzun soluklu bir yazı dizisi başlatılmıştır.

HÜRRİYET ÇUKUROVA-GAP
Hürriyet Çukurova 29 Ekim 1989 yılında yayına başladı. 2019 yılında 30. yılını kutlamıştır ve 30. yıl ile ilgili 36 sayfalık bir ek yayınlanmıştır. Hürriyet Çukurova 8 Ekim 2003’te haftada 3 gün, 3 Mayıs 2004 tarihinde ise haftanın 7 günü yayınlanmaya başlamıştır. 10 Nisan 2006’da GAP yayın hayatına başlamıştır. Bir süre sonra da Mersin yayın hayatına başlamıştır. Daha sonra GAP olarak yalnız başına yayınlanmaktan vazgeçilerek ve Mersin eki de yayından kaldırılarak Hürriyet Çukurova-GAP adını alarak yayınılanmaya devam etmiştir. Anamur’dan Van’a kadar 25 ile dağıtılmaktadır. Saygın bir yeri olan Hürriyet Çukurova-GAP bölgenin sesi olmaktadır.

DİĞER BÖLGE GAZETELERİ
Yukarıdaki günlük bölge gazeteleri dışında Karadeniz, Kayseri, Konya ve Eskişehir’de, haftalık ve ilan projeksiyonlarına bağlı olarak özel gazeteler, yerel sayfalar hazırlanmaktadır. Bu bölgelerin gazeteleri her yönüyle Ankara’da hazırlanıp, basıma hazır hale getirilmektedir. Yine Bursa’da ilan alımına bağlı olarak Doğu Marmara (Yalova, Sakarya ve Kocaeli) gazeteleri hazırlanmaktadır. Ege, Akdeniz ve Adana’da da bölgedeki farklı şehirler için ilanla koordinasyon içinde özel ayrı ekler yayınlanmaktadır.​

ÖZEL SEKTÖR GAZETELERİ
Bölgelerde ayrıca Eğitim, Yapı-İnşaat, Ekonomi, Evlilik gibi başlıklarla ayrı özel gazeteler, Sevgililer Günü, Yılbaşı vb. gibi özel günler ekleri ve dergiler hazırlanmaktadır.

HÜRRİYET DAILY NEWS
Hürriyet Daily News, Türkiye’nin en eski ve etkili İngilizce yayını olması özelliğiyle 2019 yılında da önemli bir misyon üstlenmiş, Demirören Medya Holding’in ‘dünyaya açılan penceresi’ olmayı sürdürmüştür. 
Uluslararası standartlardaki haberciliği ve 60 yıla yaklaşan tecrübesiyle Türkiye ve bölge konusunda en prestijli yayınlar arasında gösterilen Hürriyet Daily News, yıl boyunca ülke ve çevresindeki gelişmeleri dünyaya en hızlı ve etkin biçimde aktarmayı sürdürmüştür. Bu dönemde gündeme damga vuran, Türkiye-ABD ilişkilerindeki iniş çıkışlar, S400 alımına ilişkin gelişmeler, 2019 Yerel Seçimleri ve Türkiye’nin Suriye’deki terörist unsurları temizlemek için gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekâtı konularındaki haberciliği ile uluslararası bir referans kaynak olmaya devam etmiştir. 
2019 yılında bir önceki yıla göre gelirlerini %28 düzeyinde artıran Hürriyet Daily News aynı zaman zarfında giderlerini de %10 oranında azaltmıştır. Hürriyet Daily News, etkin yayıncılığının etkisiyle 2019’de dijital alanda da büyümeye devam etmiştir. Hurriyetdailynews.com tekil ziyaretçi sayısını %7,49 oranında artırırken tarihinde ilk kez toplam 8,34 milyon kullanıcıya ulaşmıştır. 2019’da yaşanan siyasal ve ekonomik gelişmeler bir kez daha Türkiye’nin dünyaya doğru bir şekilde anlatılmasının önemini ortaya koymuş, bu konuda Hürriyet Daily News’un etkisini ve bu yayıncılığın özellikle dijital alandaki büyüme potansiyelini tekrar ön plana çıkarmıştır.