İnternet Faaliyetleri

Hurriyet.com.tr
Türkiye’ nin öncü medya kuruluşlarından Hürriyet, 1997 yılında hayata geçirdiği hurriyet.com.tr ile Türkiye’de internete taşınan ilk gazetelerden biri olmuştur. 2000 yılından itibaren hurriyet.com.tr, Hürriyet Gazetesi’nin yayını olmanın ötesine geçerek gün içindeki gelişmeleri 24 saat aralıksız duyuran bir haber portalı olarak hizmet vermeye başlamıştır. Mobil ve e-gazetede gerçekleştirdiği yenilikler ve sosyal medyadaki gücü ile dijitalde öncü olmaya devam eden ve kullanıcılarına tüm cihazlardan erişim olanağı sağlamayı ilke edinen Hürriyet, internet haberciliğinin 21. yılında da aylık ziyaretçi sayıları ve sayfa görüntülemeleri ile dünya çapında dijital medyanın liderleri arasında yer aldı. En çok okunan, en çok paylaşılan ve en çok konuşulan haberlerle hurriyet.com.tr medya kuruluşları arasında dijital alanda liderliğini devam ettirdi. Hürriyet, dijital kanalları ile de 2020 boyunca yeni nesil habercilik ve dijital inovasyon projelerini hayata geçirmeye devam etti. Dijital yayıncılıkta güçlü bir konuma sahip olan hurriyet.com.tr’nin 2020 yılında tekil ziyaretçi sayısı günlük 6 milyon, aylık 85 milyon kişiye ve günlük sayfa gösterim ortalaması ise 50 milyon sınırına ulaşmıştır. Hürriyet Mobil uygulaması ise aylık 298  bin aylık ortalama aktif kullanıcı sayısına ulaşmıştır.

Hürriyet TV
Başlı başına hem bir video yayın portalı, hem de hurriyet.com.tr’nin video alt yapı platformu olan Hürriyet TV’de her ay ortalama 1450 video üretilmektedir. Hürriyet TV, Gündem ve Haber içeriklerinin yanı sıra, eğlenceli, bilgilendirici ve yaratıcı video içerikleri ile ziyaretçilerin her türlü ihtiyacına cevap vermektedir. 8 ana kategoride yayın yapan Hürriyet TV, 2020 yılında aylık ortalama 42 milyon video izlenme oranına ulaşarak ciddi bir izleyici kitlesi oluşturmuştur. Özel içerik formatları, uzman videoları, sponsorlu video yayınları, gündeme dair sıcak haber içerikleri, güncel spor videoları ile Hürriyet TV, 2021 yılında da bilgilendirici, eğlendirici ve faydalı olma misyonunu devam ettirerek markalar ve izleyicilerin farklı ilgi alanlarına hitap edecek yeni formatları ile gelir modellerini çeşitlendirecektir.

Bigpara.com
Yaklaşık 20 yıldır yayın hayatını sürdüren bigpara.com; kullanıcılarına piyasa verileri, çeşitli teknik analizler, finans ve ekonomi haberlerinin yanında alanlarında uzman yazarlardan özgün ve kaliteli içeriklerle hizmet vererek geçtiğimiz iki yılda tekil ziyaretçi sayısını yaklaşık yüzde 45 oranında artırmıştır. 2019 yılında hurriyet.com.tr altında marka algısını güçlendirerek bilinirliğini arttıran Bigpara’nın aylık ortalama tekil ziyaretçi sayısı 7 milyon, sayfa görüntülenme sayısı ise 46 milyona ulaşmıştır. 2019 yılında Bigpara ailesine katılan değerli yazarlar ile okuyucularını memnun etmeyi başaran platform 2020 için ses getirecek yeni projelerinin hazırlıklarını da tamamladı. 2020 yılının 2. çeyreğinde okuyucularına hem BIST hem de altın ve döviz kurları konusunda tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri uçtan uca en iyi deneyimi sunmayı planlayan Bigpara bu konuda çalışmalarına devam etmektedir. Yeni yazarlar, videolar ve özel makaleler ile içeriklerini zenginleştirmeyi planlayan Bigpara 2020 yılında daha fazla yeni okuyucu kazanarak bilinirliğini ve gelirini önceki yıllara göre daha büyük bir oranda artırmayı planlamaktadır.

Hurriyetaile.com
Hamilelik dönemi, anne-bebek sağlığı, çocuk gelişimi ve psikolojisi konularında sunduğu özgün içerikleri ile tam bir aile portali olan Hürriyet Aile, her biri alanında uzman isimlerden oluşan güçlü yazar kadrosu ile fark yaratıyor. A’dan Z’ye kadın ve anne bebek sağlığı konularına odaklanan, genel sağlık     konularından psikolojiye, beslenmeden egzersize, cinsel sağlıktan ergenliğe, bebek ve çocuk yemeklerinden hayatı kolaylaştıran önerilere kadar aile hayatına dokunan her konuda içerikler sunuyor. Hürriyet Aile’nin 2021 hedefi, marka imajını pekiştirmek, okur beklentilerini ön planda tutarak sponsorlu projelerde yer almak, hedef kitlesini artırırken içerik kalitesinden ödün vermeden yayıncılığa devam etmektir.

Mahmure.com
Türkiye’nin ilk kadın portali Mahmure.com, modadan iyi yaşama, güzellik ve bakımdan dekorasyona, astrolojiden beslenme ve diyete uzanan içerik yelpazesi ve uzman yazar kadrosu ile pek çok farklı konu özelinde okuyucu kitlesine hitap ediyor. Mahmure.com, 2021 yılında 2020’da olduğu gibi özgün içerikleri ve sponsorlu projeleri ile kadın odaklı yayıncılığına devam edecektir. 2021 hedefleri arasında okuyucu ile etkileşimi artırmak, daha geniş kitlelere hitap etmek ve Marka-Mecra-Okuyucu üçgeninde faydalı, bilgilendirici ve eğlendirici yayın stratejine devam etmek yer almaktadır.

Yenibiris.com
Yenibiris.com Türkiye’nin aday ve firmaları buluşturan ilk pazaryeridir. 20 yıldır istihdam teknolojileri alanında kendini sürekli yenileyerek hem adayların hem de firmaların istihdam süreçlerinde farklılaşmalarını sağlamaktadır. Firmalara dijital işveren markası danışmanlığının yanı sıra dijital pazarlama hizmetleri, İşarayan süreç yönetimi gibi alanlarda da hizmet vermektedir.

yakala.co
E-ticaret alanının grup satın alma kategorisinde yer alan ve genel söylemle “fırsat sitesi / indirim sitesi / kupon sitesi” olarak tanımlanan yakala.co, bireysel kullanıcıların sosyal hayatlarını daha ekonomik şartlarda yaşamalarını sağlamasının yanı sıra, işbirliği yaptığı lokal-global firmalara da bilinirliklerini ve kazançlarını artırmada “online reklam ve direkt satış” imkânı sunmaktadır. yakala.co’nun tüm Türkiye ve şehir bazlı fırsatları, yurt içi-yurt dışı tatil paketleri, şehir otelleri, restoranlar, spa’lar, güzellik salonları, eğlence mekânları, tiyatro-sinema-konser altyapılı etkinlikler, kurslar, hayata renk katan aktiviteler, teknolojik ve ihtiyaca yönelik çeşitli ürünler, ulaşım araçları (deniz otobüsü, deniz uçağı, helikopter ve şehirlerarası otobüs seferleri), araç kiralama      hizmetleri gibi birçok bileşenden ve alt kategoriden oluşmaktadır.

Dijital platformlardaki uluslararası yönelimleri takip eden yakala.co, güvenli, hızlı ve kolay alışveriş için teknolojik uyumunu, gelişmelerle eş zamanlı olarak gerçekleştirmektedir. Masaüstü-mobil görünümleri ve Android-iOS uygulamaları ile daima güncelliğini koruyan yakala.co, 2010 yılından günümüze yarattığı     değeri sürekli artırarak ulaşmıştır.

yakala.co, satışa yönelik tüm teknolojik faaliyetlerinin yanı sıra kullanıcıların memnuniyetine ilişkin, soruların cevaplandırılması ve sorunların çözülmesi için telefon, site üzerinden canlı destek, e-posta ve sosyal medya kanallarıyla duyarlı bir hizmet anlayışını yansıtmaktadır. 2020  yılının verilerine göre yakala.co; 4.729 yeni fırsat yayınlamış (işbirliği – satış sözleşmesi), 77.000’in üzerinde kupon satışı yapmış ve 72.000 yeni üye (kullanıcı) kazanmıştır.